İçeriğe geç
Avukat Atlas

Ankara · İcra Mahkemesi

Ankara Batı 2. İcra Mahkemesi

Ankara Batı 2. İcra Mahkemesi, Ankara'daki 26 icra mahkemesinden biridir. İcra ve iflas dairelerinin işlemlerine yönelik şikâyet ve itirazlara bakan mahkeme.

İletişim bilgileri

Birim türü
İcra Mahkemesi
Telefon
0312 246 43 24
Adres
3. Kat
Yol tarifi
Son güncelleme

İcra

İcra Mahkemesi hangi davalara bakar?

İcra mahkemeleri (icra hukuk ve icra ceza mahkemeleri), icra ve iflas dairelerinin işlemlerine karşı yapılan şikâyetleri ve takibe yapılan itirazlara ilişkin talepleri inceler. İcra ve İflas Kanunu'nda düzenlenen suçlara ilişkin davalar da bu mahkemelerde görülür.

  • İcra memurunun işlemlerine karşı şikâyetler
  • İtirazın kaldırılması talepleri ve kambiyo senetlerine dayalı takiplere itirazlar
  • İhalenin feshi talepleri
  • İcra ve İflas Kanunu'ndaki suçlara ilişkin davalar
İcra Mahkemeleri hakkında

Ankara Batı İcra Mahkemeleri 3

Aynı adliyedeki diğer birimler Ankara Batı

Tüm Ankara birimleri (481)

Ankara Batı icra mahkemeleri hakkında

Ankara Batı Adliyesinde 3 icra mahkemesi bulunur. Etimesgut'ta yer alan adliyede aile mahkemeleri, iş mahkemeleri, asliye ticaret mahkemesi ve Cumhuriyet Başsavcılığı gibi birimler de listelenir. Adliyedeki icra daireleri arasında Ankara Batı İcra Dairesi ile Ankara Batı İflas Dairesi yer alır. İl genelinde, Ankara Adliyesindekiler de dahil olmak üzere rehberde 26 icra mahkemesi kayıtlıdır.

Sık sorulan sorular

Ankara Batı 2. İcra Mahkemesi telefon numarası nedir?

Ankara Batı 2. İcra Mahkemesi telefon numarası: 0312 246 43 24.

Ankara Batı 2. İcra Mahkemesi nerede?

Ankara Batı 2. İcra Mahkemesi adresi: 3. Kat.