İçeriğe geç
Avukat Atlas

Antalya · Kadastro Mahkemesi

Antalya Kadastro Mahkemesi

Antalya Kadastro Mahkemesi, Antalya'da bulunan tek kadastro mahkemesi birimidir. Kadastro tespitlerine itirazlara ve tespitten önceki sebeplere dayanan mülkiyet uyuşmazlıklarına bakan mahkeme.

İletişim bilgileri

Birim türü
Kadastro Mahkemesi
Telefon
(0242) 246 30 00
Adres
Antalya Adliyesi, Meltem, Dumlupınar Blv. No:175, 07030 Muratpaşa/Antalya
Yol tarifi
Son güncelleme

Hukuk yargısı

Kadastro Mahkemesi hangi davalara bakar?

Kadastro mahkemeleri, kadastro çalışmaları sırasında yapılan tespitlere karşı açılan davalara ve tespit tarihinden önceki hukuki sebeplere dayanan mülkiyet ve sınır uyuşmazlıklarına bakar.

  • Kadastro tespitine itiraz davaları
  • Askı ilanı süresi içinde açılan davalar
  • Tespitten önceki hukuki sebeplere dayanan mülkiyet ve sınır uyuşmazlıkları
Kadastro Mahkemeleri hakkında

Aynı adliyedeki diğer birimler Antalya

Tüm Antalya birimleri (118)

Antalya kadastro mahkemesi hakkında

Antalya Adliyesinde kadastro mahkemesi tek birim olarak yer alır. Aynı adliyede çocuk ağır ceza mahkemesi, aile mahkemesi, iş mahkemesi ve asliye ticaret mahkemesi gibi başka birim türleri de bulunur. Antalya Adliyesinde rehberde listelenen bütün türlerden 118 yargı birimi vardır. Muratpaşa ilçesindeki bu adliyede kadastro mahkemesinin yanı sıra anılan birim türleri de yer alır.

Sık sorulan sorular

Antalya Kadastro Mahkemesi telefon numarası nedir?

Antalya Kadastro Mahkemesi telefon numarası: (0242) 246 30 00.

Antalya Kadastro Mahkemesi nerede?

Antalya Kadastro Mahkemesi adresi: Antalya Adliyesi, Meltem, Dumlupınar Blv. No:175, 07030 Muratpaşa/Antalya.

Kadastro tespitine itiraz süresi ne kadar?

Kadastro tutanakları otuz gün süreyle askı ilanına çıkarılır; bu süre içinde kadastro mahkemesinde dava açılabilir (3402 sayılı Kanun m. 11).