İçeriğe geç
Avukat Atlas

Samsun · İnfaz Hakimliği

Samsun 2. İnfaz Hakimliği

Samsun 2. İnfaz Hakimliği, Samsun'daki 3 infaz hakimliğinden biridir. Ceza infaz kurumlarındaki hükümlü ve tutukluların şikâyetlerini ve infaza ilişkin işlemleri inceleyen hâkimlik.

İletişim bilgileri

Birim türü
İnfaz Hakimliği
Telefon
0362 311 5500
Adres
Kılıçdede, Cumhuriyet Cd, Kılıçdede, Muhittin Özkefeli Blv. No:5, 55060 İlkadım/Samsun
Yol tarifi
Son güncelleme

Savcılık ve infaz

İnfaz Hakimliği hangi davalara bakar?

İnfaz hâkimlikleri, ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlü ve tutuklulara ilişkin işlem ve faaliyetlere yönelik şikâyetleri inceleyip karara bağlar. Disiplin cezalarına karşı yapılan şikâyetler ve kanunda öngörülen diğer infaz işlemleri de bu hâkimliklerin görev alanındadır.

  • Hükümlü ve tutukluların infaz kurumu işlemlerine yönelik şikâyetleri
  • İnfaz kurumunda verilen disiplin cezalarına karşı şikâyetler
  • Kanunda infaz hâkimine bırakılan infaz işlemleri
İnfaz Hakimlikleri hakkında

Samsun İnfaz Hakimlikleri 3

Aynı adliyedeki diğer birimler Samsun

Tüm Samsun birimleri (61)

Samsun infaz hakimlikleri hakkında

Samsun Adliyesinde 3 infaz hakimliği yer alır. Adliye İlkadım ilçesinde bulunur. Samsun Adliyesinde infaz hakimliklerinin yanı sıra aile mahkemesi, iş mahkemesi, asliye ticaret mahkemesi ve icra mahkemesi türlerinde birimler de bulunur. Adliyede rehberde listelenen bütün türlerden 61 yargı birimi yer alır.

Sık sorulan sorular

Samsun 2. İnfaz Hakimliği telefon numarası nedir?

Samsun 2. İnfaz Hakimliği telefon numarası: 0362 311 5500.

Samsun 2. İnfaz Hakimliği nerede?

Samsun 2. İnfaz Hakimliği adresi: Kılıçdede, Cumhuriyet Cd, Kılıçdede, Muhittin Özkefeli Blv. No:5, 55060 İlkadım/Samsun.